Bilişim ve Robotik Kodlama Atölyesi

Robotik Kodlama Atölyelerinde Hedefler ve Kazanımlar

Algoritma sıralama ve Kodlama mantığını öğrenerek bilişimsel düşünme becerilerini geliştiren öğrencilerimiz, elektronik tabanlı Arduino eğitimleriyle, hızla gelişen dijital çağı yakından  tanıma fırsatı bulacaklar.

Mühendislik bilimini öğrenecekler, üreten bir neslin bireyi olarak akıllı teknolojik cihazların nasıl yapıldıklarını kavrayacaklardır. İnternet ve bilgisayarı, zamanı boşa geçiren faaliyetlerle değil araştırma ve kendini geliştirmeye yönelik bilgi edinme aracı olarak kullanacaklar ve elde ettikleri kazanımlarla kendi fikirlerini hayata geçirme imkanı bulacaklardır.

Robotik Eğitim Atölyemizde çocuklarımız problem çözme, eleştirel ve sorgulayıcı düşünme, iletişim becerileri, grupla takım olarak çalışma,  kendi ürününü tasarlama ve üretme gibi 21. yüzyıl becerileri ile desteklenen Arduino ile Akıllı teknoloji uygulama eğitimlerini  alanında uzman eğitimci kadrosundan alacaklardır.

Kazanımlar

  • Bilimi soyut bir kavram olmaktan kurtarır. Bilimsel çalışmaları elle tutulur, heyecan verici bir araca dönüştürür.
  • Bilimi gerçek hayata ait problemleri çözmek için kullanmalarını sağlayarak merak etmeyi, çözüm bulmayı öğretir, soru sorma özgüveni kazandırır.
  • Mühendislik, teknoloji ve yazılım ile ilgili deneyim ve keşifleri yaşayarak bilimden heyecan duymalarını sağlar.

Foto Galeri