İl Finalinde 4 Birincilikle Kupaları Topladık

15 Temmuz İstiklal Şehitleri Kupası Turnuvaları kapsamında düzenlenen ödül töreni Bornova Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Hizmetleri Projeler Komisyonu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘15 Temmuz İstiklal Şehitleri Spor Turnuvası’, 15 Temmuz tarihinin anlam ve önemini İmam Hatip Okulları öğrencilere benimsetirken, sporun birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusuna atıfta bulunuyor.

Halı saha futbolu, voleybol, masa tenisi, bocce ve okçuluk dallarında gerçekleştirilen 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Kupası Spor Oyunlarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Turnuvaya halı saha futbol uygulamasında 72 okul, 936 öğrenci; voleybolda 14 okul, 180 öğrenci; masa tenisinde 64 okul, 256 öğrenci, boccede 19 okul, 114 öğrenci ve okçulukta 9 okul, 51 öğrenci olmak üzere toplamda 178 okul, 1537 öğrenci katıldı.

Beş farklı alanda yapılan turnuvalara katılan okullarda dereceye giren takımlar, madalyalarını kupalarını ve katılım belgelerini İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Bornova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Şahin, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve okul müdürlerinden aldılar.

‘Biz buradayız ve dimdik ayaktayız’

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, “Bu yıl 3.sünü gerçekleştirdiğimiz çok önemli bir törende bir arada bulunmaktayız.15 Temmuz İstiklal Şehitleri Spor Oyunları Kupa Töreni bizim için çok önemli. 30 ilçeyi bir araya toplayarak, finalini burada düzenlediğimiz bu tören; 15 Temmuz 2016’da milletimizin yüce Allah’ın yardımıyla milli iradesini tüm dünyaya ilan ederek kazandığı zaferi ve şehitlerimizi anmak içindir. Biz İmam Hatipliler bu meşrun geceyi unutamayız. Millet iradesini esir almaya çalışanları hatırlamaktan uzak kalamayız. Yaptığımız müsabakalarda topa her vurduğumuzda ‘Biz buradayız ve dimdik ayaktayız’ mesajı vermeye, şehitlerimizin, gazilerimizin her zaman yanında olduğumuzu hatırlatmaya devam ediyoruz.” diyerek üç yıldan beri bu etkinlikte görev alan beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür etti. Yılmaz, organizasyonda yer alan tüm takımları tebrik ederken, “Allah vatanımızı, milletimizi daim kılsın ” temennisinde bulundu.

Kaynak: http://izmir.meb.gov.tr/www/15-temmuz-istiklal-sehitleri-spor-turnuvasina-yogun-ilgi/icerik/1734

Paylaşmak Güzeldir
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.