Hafızlık İHO

ÖRGÜN EĞİTİMLE BİRLİKTE HAFIZLIK PROJESİ

Bu proje, öğrencilerin akademik başarılarını destekleyerek, 5. ve 6. sınıfta örgün eğitimden kopmadan, akranlarından geri kalmadan, okulla beraber hafızlık yapabilmelerine imkân sağlayan bir devlet okulu projesidir. Projenin 7 ve 8. sınıf düzeyinde sınavla öğrenci alan liselere giriş sinavi olan LGS sınavına yoğun bir hazırlık yapılmaktadır.

NE SUNUYORUZ?

Akademik başarı odaklı eğitim. Temel Kur’an eğitimi. Ortaokul bitmeden hafız olma avantajı. Çalışma disiplini ve zaman yönetimi prensibi. Sosyal ortamı değiştirmeden aile yanında eğitim. Kişisel ve zihinsel gelişimi arttıracak rehberlik.

NEDEN OKULUMUZU SECMELİSİNİZ?

Alanında yetkin seçilmiş öğretmenlerle nitelikli bir eğitim Deneyimli hafızlık öğretici kadrosuyla verimli bir hafızlık eğitimi. 20 kişilik akademi, 10 kişilik hafızlık sınıfları. Sürekli takip edilen akademik başarıya odaklı bir eğitim. Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle eğlenceli ve öğretici bir okul.

Okulumuzda akademik eğitim ve hafızlık eğitiminin yanında geleneksel okçuluk, futbol, basketbol, voleybol, güreş, tekvando, dart gibi sportif ektinlikler ile robotik kodlama, satranç, mangala gibi teknolojik eğitim ve zeka oyunlarına da önem verilmektedir.