Hakkımızda

Akademik başarının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ama yıllar sonra bir bayram sabahı buğulu gözlerle pencerede çocuklarınızı beklerken, karne notlarını çoktan unutmuş olacağınızın da farkındayız. Bu yüzden bilgi yerine beceri odaklı bir eğitim anlayışına sahibiz. Bilgiyi taşıyan değil, bilgiyi kullanarak kendi yolunu ve yönünü oluşturan bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Çocukların hatıralarında başrolleri önce anne babaları, sonra öğretmenleri oynar. İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak bunun çok iyi farkında olduğumuz için, değerlerine bağlı ve ahlaklı nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Kırılmış heveslerin alçıya alınamayacağını bildiğimiz için, “öğrenmeyi sevmek, sevmeyi öğrenmek” formülünü uyguluyoruz. Öğrencilerimizin hayatla ilgili karar alırken, “Başkaları ne der?” ekseninde değil, kendi doğruları temelinde düşünebilecek bir zihin yapısı oluşturmaya çalışıyoruz. İşte bu yüzden “Ne derler?” eğitimi değil, gerçek “Değerler eğitimi” veriyoruz.

Biz, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilerimizi; düşünen, araştıran, sorgulayan, iletişim kuran, risk alabilen, bilgili, ilkeli, duyarlı, açık görüşlü, yeterli dini bilgiye sahip ve iyi insan profiline uygun dünya insanı olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.